Uvažujete o nábytku z dřevěného masivu? Nejste sami, takových zájemců o přírodní materiály je mnoho a tito lidé si uvědomují skutečnou hodnotu těchto výrobků.
Je to dlouhodobá investice – pořízení nábytku z masivního dřeva s sebou nese již na počátku vidinu dlouhé životnosti a je to tak. S velkou pravděpodobností nepočítáte s tím, že si pořídíte nábytek z masivního dřeva na dvě sezóny a pak jej nahradíte jiným, to se týká např. výrobků z dřevotřísky, jejichž životnost je omezena povrchovou dýhou a problematickými spojovacími díly, resp. jejich problematickou pevností.
Konferenční stolek ze dřeva, z dřevěného masivu by měl sloužit svému účelu roky až desítky let a budete zřejmě zvažovat, že to bude dlouhodobá investice, podobně jako je tomu u jiného nábytku, jako jsou komody, noční stolky, lůžka či dvojlůžka nebo šatní skříně.
Jednoduše se udržuje v čistotě – konferenční stolek z masivu není opatřen dýhou, tudíž jej snadno udržíte v čistotě navlhčeným hadříkem s vodou a saponátem a ošetříte povrch přípravkem pro dřevěné povrchy. U dýhy je problém odlupování v rozích a na hranách, a zvláště u stolů konferenčních či psacích vás to může nepříjemně zaskočit tím, že se dýha odlomí při běžném využívání nábytku. Dýha rovněž nesnese ani krátkodobě vodu a vyšší vlhkost, zatímco na dobře povrchově ošetřený dřevěný masiv nemá krátkodobé působení vody žádný vliv.
Budeme-li se bavit o vzhledu nábytku z masivu, první, co vás zaujme, bude pravděpodobně seskupení letokruhů a jejich jedinečná a nezaměnitelná podoba. Pravé přírodní dřevo nelze ničím napodobit, a pokud se o to pokusíte, vždy se to pozná. Někde to bude více markantní, jinde méně, ale nikdy nedocílíte přesné shody se skutečným dřevem.
Masivní dřevo se také snadno opracuje do požadovaného tvaru, může mít zaoblené hrany, různé rádiusy a zakřivení, a zároveň lze využít mnoha lazurovacích povrchových laků či mořidel k vytvoření požadovaného barevného odstínu.