Kustovnice čínská neboli goji je v dnešní době velmi populární. Oblibu jí přináší především množství látek, které jsou pro lidské zdraví velmi blahodárné, ale také její skvělá chuť. Dá se zde tedy razit heslo: Mlsáním ke zdraví.
V česku se tyto lahodné plody objevily teprve s přelomem tisíciletí, ale hned zaznamenaly velkou oblibu. S tím, jak do módy vstoupilo zdravé stravování a celkově zdravý životní styl, bylo totiž jen otázkou času, kdy začnou lidé blahořečit tyto plody. Není se čemu divit, plody obsahují až neskutečné množství velmi hodnotných látek, které lidskému organismu přináší skutečně mnoho dobrého.
Dnes se pro obchodní účely kustovnice pěstuje převážně v Číně, odkud se také ve velkém vyváží. Pro vlastní spotřebu ale není problémem si rostlinku vypěstovat na vlastní zahrádce – není to vůbec nic těžkého a poradí si s tím i začátečník.
A kde koupit goji Naklíčeno? Odpověď je velmi jednoduchá – navštivte jejich internetové stránky a budete moct vybírat hned z několika gramáží této červené pochutiny. Ano, jde to i v prodejnách zdravé výživy nebo s potravinami, tu pravou bio kvalitu ale seženete především na nakliceno.cz.
Sušené plody připomínají brusinky či rozinky. Chuťově jsou ale trošku odlišné, nejsou tak sladké, nýbrž mírně natrpklé. Jejich cena je navíc velmi příznivá, ve srovnání s užitkem, který lidskému tělu přináší, je pak přímo zanedbatelná.
Pravidelnou konzumací své tělo posílíte o spoustu minerálů i vitamínů. Čínská medicína plodům připisuje spoustu úžasných vlastností. Údajně podle ní semínka oddalují projevy stárnutí těla, podporují funkci ledvin a jater, zlepšují zrak, krvetvorbu a činnost srdce, celkově posilují imunitu a prospívají lidskému organismu.
Sušené goji semínka se mohou konzumovat jen tak samotné, nebo je lze přidávat do pokrmů, jako je jogurt, rýže, cereálie, polévky či si z nich připravit čaj. Doporučená denní dávka je jedna hrst, což označuje asi 20 g plodin. Při pravidelné konzumaci tohoto množství se u vás příznivé vlastnosti velmi brzy projeví.